Welloil Müşteri Hizmetleri   -   (+90) 342 335 56 45

WPOWER Euro Diesel'in üstün temizleme yeteneği, sıradan dizel yakıtlara göre önemli bir güç, performans ve yakıt ekonomisi katkısı sağlar. Bu üstün temizleme gücü bağımsız test kuruluşlarında test edilmiştir. Sağlanan fayda, sürüş şekli ve alışkanlıkları, aracın durumu ve özellikleri, hava ve yol gibi sürüş koşullarına bağlı olarak değişebilir.

Farklılaştırılmış olsun ya da olmasın ülkemizde lisans sahiplerince piyasaya arz edilen akaryakıt türlerinin tamamı Avrupa Birliği standartlarına ve EPDK tarafından belirlenen teknik düzenlemelere uygun olmak zorundadır. Bu kapsamda yakıt türüne göre hepsi araçlarda güvenle kullanılabilirler. Farklılaştırılmış ürünler ile diğerleri arasında kalite vb. düzenlenmiş özellikler bakımından otomobil, otobüs, kamyon, tır, traktör vb. araç türüne göre sınırlayıcı ayrımlar bulunmamaktadır.

WPOWER Euro Diesel kullanmak için 5 neden

Gelişmiş temizleme formülüyle, WPOWER Euro Diesel zararlı tortuların oluşumundan kaynaklı motor güç kaybını önlemek için tasarlanmıştır, motorunuzun yeni bir motor gibi çalışmasını sağlar. Aynı zamanda motoru korozyona ve aşınmaya karşı korumak için tasarlanmıştır. Üstelik, özel köpük önleyici formül sayesinde WPOWER Euro Diesel çok daha kolay, hızlı ve temiz bir şekilde doldurulur.

 

Temizler

WPOWER Euro Diesel motorunuzu nasıl temizler

Sıradan yakıtların ardında bıraktığı tortulara bağlı olarak motor gücünde kayıp yaşanabilir. Ancak WPOWER Euro Diesel'in gelişmiş temizleme özellikleri motorunuzun ilk günkü gibi çalışmasını sağlarken motorunuzu güç kaybına karşı korur.
Soldaki büyütülmüş dizel enjektör iğnesi , sıradan dizel yakıtın neden olduğu siyah tortularla yoğun biçimde kaplanmıştır. Bunun gibi tortuların birikmesi yakıt akışını kısıtlayabilir ve motora yakıt enjekte edildikçe sprey formunu ve kontrol hassasiyetini tersine etkileyerek kötü yanmaya yol açabilir. Sağdaki resim, motor WPOWER Euro Diesel'e geçip sürekli kullanımın ardından üzerindeki çoğu tortunun temizlenmiş olduğu görülen aynı enjektör iğnesini gösterir.
Sonuç, daha verimli yanma için önemli olan, daha iyi yakıt püskürtme kalitesidir. Alttaki resimler, enjektör kirli durumdayken kötü püskürtme kalitesinin, optimum yakıt püskürtme formu (sağda) ile karşılaştırılmasını gösterir. Aradaki fark açıktır.
 

Korur

WPOWER Euro Diesel motorunuzu nasıl korur

Kaputun altına baktığınızda dizel motorunuz sağlıklı görünebilir ama keşke içini görebilseniz.
WPOWER Euro Diesel, göremediğiniz ancak tam da motorunuz ve yakıt sisteminizin içinde bulunan pas ve aşınmanın zararlı etkilerine karşı motorunuzu korumak üzere özel olarak formüle edilmiştir.
Bu resim, WPOWER Euro Diesel'in standart bir sanayi testinde değerlendirilen ve sıradan yakıtla karşılaştırılan pas koruma özelliklerini göstermektedir.
Sıradan yakıta daldırılan çelik test çubuğu açıkça paslanmıştır (sağda). Ancak, aynı test koşullarında WPOWER Euro Diesel'e daldırılan çubuk passızdır.
 

Verimli

WPOWER Euro Diesel verimliliği nasıl arttırır

Dizel arabalar iyi yakıt tasarrufu sağlamakla ünlüdür. WPOWER Euro Diesel kullanmak, motorunuzun depo başına size en fazla kilometreyi sağlamaya yardımcı olur.
Daha yüksek setan sayısıyla WPOWER Euro Diesel, deponuzdan ekstra kilometre kazanmanıza yardım edebilecek enerjiyi daha etkili biçimde serbest bırakarak sıradan yakıtlara göre daha iyi yanmak üzere tasarlanmıştır.
 

Performans

WPOWER Euro Diesel performansı nasıl arttırır

Daha yüksek setan kalitesi ve olağanüstü temizleme özellikleriyle WPOWER Euro Diesel, motorunuzun en iyi biçimde performans göstermesine yardım edebilir.
Her zamankinden iyi dizelimiz, oldukça verimli yanma sağlayan, karmaşık tutuculu püskürtmeli yakıt enjeksiyon sistemleriyle en son modeller dahil bütün dizel motorlarında ekstra iyi biçimde çalışmak üzere tasarlanmıştır.
Benzin için oktanın olduğu gibi, setan da dizel yakıt yanma kalitesinin ana ölçüsüdür. Sayı, yanmadaki gecikmeyi gösterir – yani yakıt enjeksiyonu ile yanma arasındaki süreyi. İyi kalitede yanma, hızlı ateşleme, sonra da düzgün ve tam yakıt yanmasıyla meydana gelir.
WPOWER Euro Diesel'in setan sayısı en az 55'tir, yani normalden önemli ölçüde daha yüksektir, böylece sıradan dizele göre daha düzgün ve eksiksiz yanar. Bu durum da, daha iyi motor performansına katkıda bulunacak şekilde, enerjiyi daha verimli serbest bıraktığı anlamına gelir.
 

Azaltır

WPOWER Euro Diesel egzoz emisyonlarını azaltır

Olağanüstü motor temizleme formülasyonu ve daha yüksek setan sayısıyla, WPOWER Euro Diesel, sıradan yakıtlardan daha iyi yanmak üzere tasarlanmıştır ve böylece enerjiyi daha verimli serbest bırakır ve egzozdan çıkan emisyonları azaltmaya yardımcı olur.
Testlerimiz, düşük kaliteli dizele göre karbon monoksit, yanmamış hidrokarbon ve nitrojen oksit emisyonlarını önemli ölçüde azaltabileceğini göstermektedir.
Ayrıca WPOWER Euro Diesel, sıradan dizelle karşılaştırıldığında motor gürültüsünü gerçekten iyileştirmeye yardım edebilir. Dizel motorları maksimum yanma basınçları daha yüksek olduğu için benzinli motorlara göre aslında daha gürültülüdür. Ancak, mükemmel yanma özellikleri sayesinde her zamankinden iyi dizelimiz, daha sessiz bir sürüşe katkı sağlayarak gürültü, sertlik ve titreşimleri azaltmaya yardım edebilir.

 

Copyrights © 2015 Welloil All Rights Reserved